Утеплення пустотілих стін дому крихтою мінеральної вати

Утепление стен дома снаружи

Приватний будинок, в якому проживає вся родина, має бути теплим та затишним, щоб в ньому було комфортно всім цілий рік. Насправді, принцип утеплення стін полягає в тому, щоб взимку вони зберігали максимально довго тепло всередині будинку, а влітку – прохолоду від кондиціонера. Таке приміщення захищено від конденсату та вологи, різких температурних перепадів. Економію маємо і з фінансової точки зору. Хоча в наших реаліях, за послугу з утеплення необхідно викласти чималу суму, але власник будинку розуміє, що це рішення на перспективу. Таким чином, це непогане капіталовкладення на майбутнє. Сама послуга окупається протягом одного або двох опалювальних сезонів.
В цій статті хочемо більш детально розглянути такий матеріал для утеплення як мінеральна (базальтова) вата. Тільки не в звичайному для неї вигляді – рулони, плити, а в сипучому, коли вона подрібнюється до невеликої фракції.

Подрібнена базальтова вата

Подрібнена мінеральна, або ще відома як базальтова (кам’яна) вата – це матеріал природного гірського походження (базальт), звідки й пішла назва.
Звично бачити мінеральну вату у формі рулонів, які розкатують для утеплення стін всередині квартири або приміщення. А також у формі прямокутних або квадратних твердих плит, якими обшивають зовнішній фасад будинку. Є ще й третій варіант – подрібнена фракційна кам’яна вата, яку ще прийнято називати насипною. Її застосовують для утеплення горизонтальних поверхонь будівель: пола, горища, перекриттів між поверхами. Насамперед її основне призначення для – це задувка стін з повітряним прошарком, так званої «колодцевої» кладки. Це здійснюється з допомогою промислового агрегату, який під тиском розподіляє утеплювач по всій площі стіни, а потім ущільнює його. Таким чином, отримуємо щільність 100-120 кг/м.куб, що за характеристиками наближається до базальтової плити.

Утеплення стін дома

Це не нова технологія, вона достатньо довго застосовується в країнах Західної Європи, а також Америки. Така популярність та популяризація подрібненого утеплювача безпосередньо пов’язана з технологією каркасних будинків, зменшенням енерго- та фінансових витрат на проведення робіт, а також ефективній теплоізоляції будівель в експлуатації.

Переваги та недоліки подрібненої базальтової вати

Варто відзначити, що мінеральна вата в подрібненому вигляді не втрачає своїх теплоізоляційних та технічних характеристик в порівнянні з рулонною чи в плитах. Наприклад, коефіцієнт теплопровідності базальтової вати – 0,035-0,046 Вт/м °С при щільності вище 40 кг/м.куб. Аналогічні й інші характеристики: вона не горить (оскільки виготовляється з гірської породи – базальт), гризуни в ній не заводяться.

Переваги використання подрібненої базальтової крихти:

  • вартість утеплення методом задувки вати в повітряні прошарки стін, на горище та перекриття значно дешевше, якщо порівнювати з обшивним фасадом. Наприклад, обшивка фасаду мінеральною ватою 50 мм з наступним декоративним оздобленням від 600 грн/м.кв. А задувка повітряного прошарку розміром 50 мм подрібненою базальтовою ватою від 160 грн/м.кв;
  • сам процес теплоізоляції за допомогою спеціального обладнання займає від 1 до 2 днів, в залежності від об’єму робіт, які необхідно виконати;
  • відсутні «містки» холоду, фракційну базальтову крихту можливо засипати, задути та утрамбувати у всі важкодоступні місця та ніші;
  • та, як ми вже згадували, теплоізоляційні характеристики високі і не поступаються кам’яним плитам або ваті в рулоні.

Недоліків утеплення будинку насипною мінеральною ватою зовсім не багато:

  • якщо вирішили самостійно укладати насипний утеплювач, не використовуючи професійного обладнання, виникає багато пилу в процесі, може «роздуватися»;
  • є ризик придбати утеплювач низької якості, коли в ньому буде багато відходів, не кондиції та сміття (каміння, пил). Саме з цієї причини рекомендуємо використовувати тільки сировину для професійної теплоізоляції, яка розфасована в тару та очищена;
  • при самостійному утепленні є ризик не заповнити всі пустоти, оскільки утеплювач може не рівномірно розподілятися та не дістанеться важкодоступних місць, а також не утвориться достатня щільність матеріалу. В такому разі, можуть залишатися «містки» холоду, які зіпсують загальний ефект.

Для досягнення найкращого результату, економії ваших грошей та часу, рекомендуємо Вам скористатися послугами професіоналів. Наша компанія вже більше 10 років на ринку по утепленню стін дому зовні. Використовуємо метод задувки утеплювача в міжстінові повітряні прошарки. Це популярна технологія, перевірена часом.