Як утеплити будинок перлітом?

Утепление стен дома перлитом

Перліт як природній матеріал вулканічного походження широко використовується в багатьох галузях господарства.

Його використовують в сільському господарстві, металургії, будівництві і навіть в медицині. На вигляд це звичайний пісочок жовтувато-сіруватого кольору або дрібний щебінь (залежить від фракції) білуватого кольору, без запаху.

Своїх унікальних здібностей цей матеріал набуває шляхом термічної обробки, коли вода випаровується, об’єм збільшується і утворюється багато бульбашок та пустот в структурі. Отримаємо так званий спучений перліт.

Застосування перліту в будівництві

Має тепло- та звукоізоляційні характеристики, які застосовуються в будівельній сфері. Утеплювати стіни їм можливо як на етапі зведення, починаючи з фундаменту, так і вже житловий дім або споруду. Широкого застосування отримали такі вироби з перлітового піску:

  • сухі будівельні суміші для шпаклювання стін;
  • перлітова ізоляційна засипка;
  • перлітові плити та стінові вироби.

Утеплення перлітом повітряних пустот

Під час будівництва між стінами залишають пустий зазор, так званий, повітряний прошарок, який заповнюють перлітовим піском або іншим сипучим утеплювачем. Основний момент в даному випадку, щоб матеріал рівномірно розподілився по всій площі та ущільнився під тиском. Це попередить його усадку та виключить виникнення «місточків» холоду.

Утеплення стель дому перлітом

Завдяки перлітовій ізоляції можна зекономити на будівельних матеріалах та скоротити втрати тепла в опалювальний сезон до 50%.

Окрім того, таким способом можливе утеплення будинку, який вже зведено. Головне, щоб між стінами був повітряний прошарок. Для цього просвердлюються невеликі отвори в стіні ( з розміром в монету номіналом 5 копійок) і з допомогою спеціальної установки перліт рівномірно нагнітається, розподіляється та тромбується по всій площині.
Переваги теплоізоляції цим матеріалом:

  • за походженням це не органічна речовина, тому не піддається гниттю та плісняві;
  • негорючий – висока температура займання 1300 °С;
  • звукоізоляція забезпечується завдяки пористості матеріалу, що перешкоджає проходженню звукових хвиль;
  • екологічно чистий, довговічний матеріал.

При утепленні перлітом варто звернути увагу, щоб це був різновид, саме призначений для будівництва, а не сільського господарства чи харчової промисловості. А також на марку сировини та правильно підібрати пропорцію.